Miluszków Schronisko Piła - Piła, ul. Na Leszkowie 8

Zwierzęta

Zwierzęta

lucy

gatunek:pies
płeć:suczka
nr ewidencyjny:P - 016
wiek:5 lat
wielkość:mały
kastracja/sterylizacja:tak
data przyjęcia:19.01.2019
charakter/temperament:bardzo nieśmiała, delikatna, płochliwa,
stosunek do innych psów:pozytywny
stosunek do ludzi:nieufna w pierwszym kontakcie, boi się mężczyzn, nie nadaje się do domu z dziećmi
zdjęcie - lucy

Lucy trafiła do Miluszkowa w  środku mroźnego stycznia, trzęsąca się z przerażenia i zimna, przyprowadzona przez właścicielkę. Ze strachem w oczach patrzyła na swoją panią licząc na to, że zaraz ją stąd zabierze, że to się nie dzieje… Właścicielka poinformowała nas, że w rodzinie pojawiło się dziecko i dla Lucy, która była bardzo związana z panią, nie ma już w ich domu miejsca.

Tego dnia świat maleńkiej, kanapowej psinki legł w gruzach. Nie wiedziała co to buda. Drżąca z zimna, przerażona hałasem i nową rzeczywistością, długo nie potrafiła się odnaleźć w schronisku.

Dziś Lucy nadal boi się obcych, ale wiemy już, że potrafi zaufać. Wybiera zdecydowanie kobiety, boi się mężczyzn, towarzystwo dzieci też nie jest dla niej. Jak zaufa – przeradza się w cudowną, kochającą, czułą i oddaną istotkę. W towarzystwie znanego sobie człowieka biega, skacze, bawi się, jest wesoła i radosna. Wzięta na ręce wtula się w opiekunkę całym swoim ciałkiem. W Miluszkowie zrobiła duże postępy, otworzyła się, pojawiła się więź z opiekunką. Ale schronisko to nie dom. A nic tak nie uleczy zranionego, psiego serduszka, jak kochający człowiek. Szukamy więc domu dla Lucy. Domu, człowieka, który pokocha naszą Lucy i będzie cierpliwie czekał aż zniknie strach w oczach sunieczki.

zasady adopcji zwierząt