Miluszków Schronisko Piła - Piła, ul. Na Leszkowie 8

blog

blog
zdjęcie - Schroniskowa piękna <strong>historia</strong>
14.02.2019

Schroniskowa piękna historia

Dziś jedna z naszych schroniskowych, pięknych historii. Historii o wspaniałych ludziach i o tym, jak dzięki ich determinacji i przede wszystkim miłości do jednego z naszych podopiecznych – nie tylko zmienili jego życie. Tchnęli w niego życie od nowa, w psiaka, który chciał zniknąć.
Pani Joanna i pan Tomasz bywali w schronisku jako wolontariusze. W listopadzie zeszłego roku wypatrzyli w głębi jednej z bud wciśnięte w ciemny kąt psie nieszczęście. Psi strach. Psią tragedię. Dingo (tak go nazwali) bał się tak bardzo, że nie był w stanie wyjść z budy na własnych nogach. O spacerze, o smycze, nie było mowy. Dingo nie chciał żyć. Piękny, młody psiak z nieznaną historią. Wtedy waśnie pani Asia z panem Tomkiem postanowili, że zrobią co się da dla naszego strachulca. Przychodzili do niego regularnie, siadali w kojcu i czekali. W umyśle Dingo zaczęło pomalutku tlić się światełko nadziei. Zaufanie rosło z każdą wizytą. W końcu, pomalutku udało się ubrać szeleczki i, o dziwo, Dingo wyszedł na spacer! Może nie był to maraton, nie był to wesoły bieg przez las, a raczej leżenie na trawie i czułe przemawianie do chłopaczyny. A potem było już coraz lepiej 🙂 Jakaż była radość pani Joasi, kiedy na jednym ze spacerów Dingo odważył się w końcu iść przed człowiekiem przez chwilę i nawet uniósł ogon!
Ulubione człowieki naszego psiaka zaczęły przychodzić ze swoją sunią, Liką. Psiaki przypadły sobie do gustu, bulterierka Lika uczyła się przy Dingo delikatności, a Dingo ośmielał się z każdym dniem.
Zgadnijcie jak się kończy ta historia 😁. Nie mogło być inaczej – Dingo zamieszkał z panią Joasią, panem Tomkiem i swoją nową siostrą – Liką. Dziś Dingo biega, skacze, bawi się z siostrą zabawkami, a po wspólnych szaleństwa razem wylegują się na kanapie lub (nie mówcie nikomu😉) w łóżku. Dziś Dingo wie, że żyje❤. I co najważniejsze, znów chce żyć.
Pani Joasiu, Panie Tomku, jesteście naszymi bohaterami😘. Dziękujemy!