Miluszków Schronisko Piła - Piła, ul. Na Leszkowie 8

Aktualności

Aktualności
zdjęcie - Zostań naszym Domem Tymczasowym
07.03.2019

Zostań naszym Domem Tymczasowym

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią, jak co roku, wkrótce zaleje nas fala porzuconych szczeniąt i kociąt. Nieważne jak byśmy się starali – schronisko nie jest właściwym miejscem dla takich maluszków.

Po pierwsze, ze względu na niską odporność narażone są na groźne choroby, a druga sprawa to socjalizacja. Aby kiedyś poprawnie funkcjonować w swojej nowej rodzinie, juniorzy powinni możliwie szybko poznawać czym są warunki domowe.
I tego, niestety, nie dowiedzą się w schronisku. Dlatego potrzebne nam są domy tymczasowe, gdzie dowiedzą się czym jest odkurzacz, telewizor czy spotkany podczas spaceru autobus lub rower.

Dom tymczasowy jest tylko rozwiązaniem doraźnym, zwierzak jest w tym czasie nadal pod opieką schroniska, które zapewnia niezbędne szczepienia, ewentualne leczenie czy karmę, oraz aktywnie szuka domu dla psiaka czy kociaka. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wiele psiaków mogłoby uniknąć pobytu w schronisku i związanych z tym przykrych przeżyć, a chore zwierzęta znacznie szybciej doszłyby do zdrowia w warunkach domowych. Szukamy więc psich i kocich Domów Tymczasowych. Może ktoś z Was ma trochę wolnego miejsca w swoich domach, odrobinę czasu i chęci?

Zapraszamy w tej sprawie do kontaktu pod nr telefonu: 500-805-499.