Miluszków Schronisko Piła - Piła, ul. Na Leszkowie 8

Aktualności

Aktualności
zdjęcie - Za nami akcja „Przygarnij Burka i Kocurka”
09.10.2019

Za nami akcja „Przygarnij Burka i Kocurka”

Tegoroczna akcja „Przygarnij Burka i Kocurka” przyciągnęła wielu gości, co tym bardziej nas cieszy, że po raz pierwszy „Burek i Kocurek” organizowany był w samym schronisku. Można było zobaczyć wybrane psiaki i koty, czekające na domy w naszym schronisku, jednak sama adopcja tego dnia nie była możliwa. Dlaczego? Wychodzimy bowiem z założenia, że zwierzęcia nie należy adoptować pod wpływem impulsu czy emocji, powinna to być mądra i przemyślana decyzja poprzedzona zapoznaniem się z wybrańcem.
Atmosfera była przemiła, najmłodsi bardzo chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji, hitem okazała się też loteria fantowa, do której ustawiały się dłuuuugie kolejki . Główna nagroda – rower ufundowany przez Nieruchomości Grunt, wywołała ogromny uśmiech u małego zwycięzcy, który natychmiast przystąpił do jazdy próbnej. Było mnóstwo pytań o konkretne psiaki i koty, ale też ogólnie o zasady adopcji, o wolontariat i domy tymczasowe, o to jak pomóc czy skąd się biorą zwierzęta w schronisku. Ogromne zainteresowanie wzbudziły miluszkowe koty w nowej, pięknej wolierze, które bardzo chętnie prezentowały swoje wdzięki odwiedzającym. Duży ruch był także przy stoisku behawiorysty zwierząt towarzyszących Marcin Durek, który zaprezentował „na wesoło” jak należy poprawnie głaskać psa i w jaki sposób pies komunikuje się z nami.
Z okazji 10 – lecia Akcji Przygarnij Burka i Kocurka pojawił się też wielki, smakowity tort, osobiście krojony i wręczany gościom przez Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego.
Za to na psiaki czekała specjalna niespodzianka w postaci wyjątkowego, „psiego” tortu.
Bardzo dziękujemy wszystkim odwiedzającym za tak liczny udział w akcji oraz sponsorom, organizatorom i wolontariuszom za nieocenioną pomoc.